Rotary-You-are-the-missing-piece

Spotkania

Spotykamy się w każdą środa o godz. 13:00 w Pałacu Zamojskich przy ulicy Foksal 2 ( sala restauracji Endorfina)

Warszawski Klub Rotariański, jak każdy klub Rotary na świecie spotyka się raz w tygodniu, aby przy wspólnym posiłku omówić najważniejsze sprawy klubowe, zając się realizowanymi projektami, porozmawiać we własnym gronie oraz wysłuchać zaproszonych gości. Przynajmniej co drugie spotkanie poświęcone jest właśnie na spotkanie i dyskusję z zaproszonym przez nas gościem, osobą o bogatym dorobku, znaną w jej środowisku, specjalistą w swoim zawodzie, dzięki której możemy poszerzyć nasze horyzonty, pogłębić wiedzę lub otrzymać cenne wskazówki w dziedzinach związanych z naszą codzienną działalnością zawodową. Od 1989 roku do zeszłego roku spotykaliśmy się w każdą środę na wspólną kolację o godzinie 19.00. WKR W latach 1989-2005 miejscem spotkań był Klub Lekarza mieszczący się w kamienicy Strzałeckiego, zwanej też kamienicą pod gigantami, przy Alejach Ujazdowskich 24. Klimat pomieszczeń sprzyjał rozwojowi kontaktów towarzyskich, a wizerunek ostatniego króla Rzeczypospolitej Polskiej Stanisława Augusta Poniatowskiego spoglądającego na nas z portretu patronował naszym przedsięwzięciom na rzecz społeczności lokalnej i tym związanym z porozumieniem międzynarodowym. W 2005 roku Warszawski Klub Rotariański, po przeniesieniu się Klubu Lekarza do nowej siedziby przy ulicy Raszyńskiej 54, też przeniósł się do nowego miejsca spotkań, do tego przedwojennym pałacyku, na warszawskiej Ochocie. Jednakże już po roku znaleźliśmy bardziej dogodną komunikacyjnie i położoną w centrum siedzibę – Pałacyk Zamojskich przy ulicy Foksal 2. Salę spotkań, usytuowaną na wprost wejścia, wynajmujemy od gospodarza pałacyku, Stowarzyszenia Architektów Rzeczypospolitej Polskiej, natomiast posiłki przygotowuje dla nas mieszcząca się w tym samym budynku restauracja Endorfina. Każde spotkanie, które trwa około godziny, otwiera i zamyka Prezydent Klubu dając sygnał specjalnym dzwonkiem. Pierwsza połowa spotkania przeznaczona jest na podsumowanie działań w ramach realizowanych projektów, informacje na temat wydarzeń w dystrykcie oraz omówienie bieżących spraw klubowych. W drugiej części głos zabiera mówca, członek Klubu lub zaproszony specjalnie na tę okazję gość. Wystąpieniu często towarzyszy prezentacja multimedialna oraz dyskusja. W ubiegłym roku gościliśmy na naszych cotygodniowych spotkaniach m.in. redaktora naczelnego miesięcznika Playboy pana Marcina Mellera, znawcę polskiego futbolu redaktora Tomasza Wołka, przewodniczącego rady nadzorczej Złotych Tarasów pana Marcela Kooija, wykładowcę Uniwersytetu Warszawskiego doktora Krzysztofa Jaźwińskiego, Ambasadora Republiki Słowackiej w RP pana Františka Ružičkę, naszego byłego członka Andrzeja Blikle i Gubernatora Dystryktu Rotary 2230 Wojciecha Czyżewskiego.Nasze spotkania często odwiedzają członkowie polskich i zagranicznych klubów Rotary, a co kilka miesięcy, podczas naszych cotygodniowych spotkań, dzięki uprzejmości zaprzyjaźnionych firm winiarskich, organizujemy degustacje wina, które poza walorem edukacyjnym są okazją do mniej formalnych rozmów i stanowią doskonałą okazję do wzajemnej integracji. Podczas spotkań, organizujemy między sobą loterię, w której fanty są ufundowane przez członków naszego Klubu. Do wygrania są książki, pamiątki z podróży i inne upominki. W zeszłym roku zebraliśmy w ten sposób około 2 500 złotych, które zostały przekazane na Rotary Foundation.

Wyświetl większą mapę

Jeśli jesteś zainteresowany/zainteresowana poznaniem bliżej naszego klubu i idei Rotary International to serdecznie zapraszamy do kontaktu z nami.

Imię i nazwisko (wymagane)

Nazwa twojej firmy:

Numer telefonu (wymagane):

Adres email (wymagane)

Treść wiadomości

Zgodnie z art. 24 ust. 1 ustawy z dnia 29 sierpnia z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (t.j. Dz. U. z 2002 r. Nr 101, poz. 926 ze zm.) informujemy, iż administratorem danych jest Warszawski Klub Rotariański z siedzibą w Warszawie przy ul. Nowogrodzkiej 50 lok. 352. Przedmiotowe dane przetwarzane są celu przyjmowania wpływającej korespondencji i udzielania na nią odpowiedzi. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, a każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania