Pomóż Małym Ratownikom

Kwiecień 26, 2016 - Aktualności

 

Program kształci w dzieciach odpowiednie zachowania i odruchy w sytuacjach wymagających wezwania i udzielenia pierwszej pomocy. Polega na organizacji bezpłatnych szkoleń skierowanych do uczniów oraz nauczycieli ze szkół podstawowych, realizowanych przez wykwalifikowanych ratowników medycznych. Każdy uczestnik otrzymuje specjalny dyplom ukończenia szkolenia i apteczkę z zestawem pierwszej pomocy.

W pierwszej edycji programu Mali Ratownicy w latach 2012-2014 zrealizowano ponad 500 szkoleń na terenie całej Polski, w których uczestniczyło ponad 13 000 uczniów szkół podstawowych. Patronem naszej akcji była małżonka Prezydenta RP Pani Anna Komorowska. W jednym ze szkoleń uczestniczył ówczesny Prezydent Rotary International Kalyan Banerjee.

Zapraszamy do obejrzenia reportaży z naszej akcji:

Zgodnie z opiniami środowiska ratowników medycznych, wiedza i umiejętności związane z udzielaniem pierwszej pomocy powinny być przekazywane już od najmłodszych lat. Wyrobienie w dzieciach i młodzieży nawyków niesienia pomocy drugiemu człowiekowi oraz nauka związanej z tym procedury medycznej jest szansą na uratowanie zdrowia i życia wielu osób poszkodowanych w wypadkach i incydentach losowych.

Nie jest przesadą twierdzenie, że dzieci są przyszłością Narodu i że: „takie będą Rzeczypospolite jak ich młodzieży chowanie”. Uwrażliwianie dzieci na konieczność niesienia pomocy innym jest wielką i bardzo cenną inwestycją w naszą wspólną przyszłość. Dlatego zwracamy się do Państwa o rozważenie wsparcia finansowego realizowanego przez nasze kluby programu Mali Ratownicy w ramach przekazywania 1% podatku dochodowego na wybraną organizację pożytku publicznego.


Google+