1 Hippoland jasny

Pomagaj z nami, przekaż 1% podatku.

Marzec 4, 2018 - Aktualności / Historia / Wydarzenia

Zainteresowanie warszawskiego klubu hipoterapią zaczęło się od Jagody Maciaszek, z zawodu psycholożki, która w 1989 r. pracowała w Warszawskiej  Poradni Wychowawczo -Zawodowej i  w radiu usłyszała o zajęciach hipoterapii prowadzonych na Ursynowie. Zajęcia odbywały się w stajni Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego.

Fenomen hipoterapii polega na tym, że koń idący stępem naprzemiennym przenosi na jeźdźca około 110 impulsami na minutę. Ciało pacjenta na koniu, porusza się zgodnie z wzorcem prawidłowego chodu człowieka. Nie wystarczy jednak tylko posadzić spastyczne dziecko na koniu, trzeba je ułożyć, czasem na leżąco, a nawet na plecach. Jeżeli przypadek jest szczególny terapeuta siedzi razem z dzieckiem na koniu i dba o jego poprawną postawę w czasie jazdy Często mali pacjenci z zespołem Downa nie potrafią chodzić naprzemiennie i wtedy dzięki hipoterapii nabierają umiejętności prawidłowego chodu. Kontakt ze zwierzęciem i przyrodą zwiększa efekt terapeutyczny . Stymuluje możliwości psychoruchowe pacjenta, motywuje do ćwiczeń. Poprawia reakcje obronne i zmniejsza zaburzenia równowagi. Wzmacnia samodzielność, zwiększa poczucie własnej wartości.

Pomagaj razem z nami przekaż 1% podatku dla Fundacji Hippoland Nr KRS 0000238243.

1 Hippoland jasny

Podajemy też nr konta do wpłat darowizn na program hipoterapii – w tej chwili głównie na utrzymanie koni do hipoterapii: mBank 81114010100000522826001001
Bardzo prosimy wszystkie Dobre Dusze o zasilenie tego konta wpłatami dzięki czemu program będzie miał szanse przetrwać zimowo – bobrowy kryzys.
W imieniu dzieciaków, koni i zespołu bardzo dziękujemy za zainteresowanie i wsparcie.

Pomagaj razem z nami!

10.00 zł