Aukcja obrazu Joanny Wisławskiej

Czerwiec 9, 2015 - Aktualności / Wydarzenia

Dziękujemy anonimowemu darczyńcy (zwycięzca aukcji nie wyraził zgody ujawnienie) za udział w aukcji charytatywnej obrazu Joanny Wisławskiej „Wschód”.

Obraz osiągnął cenę 10 tys. zł – cały dochód z aukcji obrazu przeznaczony został na działalność statutową.

W dniach 9 czerwca – 12 lipca 2015r., obraz można było oglądać na wystawie pt. „Być kobietą” Joanny Wisławskiej w lokalu Skwer, filii Centrum Artystycznego Fabryka Trzciny, Adres: Skwer Hoovera, ul. Krakowskie Przedmieście 60 A, Warszawa.

Parę słów o wystawie: Zaproszenie na wystawę Joanny Wisławskiej

Od autorki obrazu Joanny Wisławskiej: Moje malarstwo jest emocjonalne. Świat ze swoimi problemami nie jest mi obojętny a to co dzieje się wokół, ma zdecydowany wpływ na mnie i na to ,co podświadomie przekazuję obrazem. Zdaję sobie sprawę, jak niewiele mogę zrobić, ale przecież nie działam sama. Chcę wspomóc działalność warszawskiego Klubu Rotariańskiego, darowując mój obraz na aukcję, z której całkowity dochód przeznaczę na działalność statutową. Dziękuję wszystkim, którzy zechcą uczestniczyć w tej dobrej sprawie”.

O autorce: Joanna Wisławska urodzona w Warszawie, ukończyła elitarne Liceum Sztuk Plastycznych w Łazienkach w Warszawie, Ukończyła warszawską Akademię Sztuk Pięknych , na Wydziale Malarstwa, oraz Projektowanie Malarstwa w Architekturze jest stypendystką Ministerstwa Kultury i Sztuki.

Artystka zajmuje się także aranżowaniem wnętrz projektując w nich fragmenty swoich obrazów, zmieniając ich optyczną wielkość i postrzeganie przestrzeni. Przez wiele lat prowadziła wraz z mężem Janem Różnowiczem pracownię gobelinu klasycznego, projektując i wykonując tkaniny na zamówienia ambasad, polskich placówek dyplomatycznych i osób prywatnych. Współpracuje przy tworzeniu scenografii filmowej z najlepszymi polskimi scenografami i reżyserami, tworząc obrazy do filmów znanych reżyserów  jak Kasia Adamik, Andrzej Wajda, Borys Lankosz. Prace tej artystki są rzadko dostępne w sprzedaży. Znane i niezwykle cenione są w elitarnych kręgach polskich, Stanów Zjednoczonych, Szwecji, Holandii, Japonii i wielu innych krajów.

Więcej informacji : http://www.joannawislawska.pl/
Dziękujemy Autorce i Anonimowemu Darczyńcy!

› tags: aukcja / obraz / sztuka /